חזרה לבלוג המילניום

גרד ואודם בעור הפנים

גרד ואודם בעור הפנים-דרכי טיפול טבעיות
כל מי שחווה פריחה ואלרגיה יודע שאין דבר שיותר מתסכל,מציק ולא נעים מגרד בלתי פוסק ועור אדום ויבשושי, על אחת כמה וכמה שהיא מופיעה על הפנים.​
קונטקט דרמטיטס היא אחת מהתופעות הנפוצות ביותר של אלרגיה , היא מתפרצת במהירות והופכת לגרד, אודם,שלפוחיות ולעור יבש וסדוק עד כדי חתכים.
כיום ישנו ידע נרחב לגבי הגורמים לתופעה האלרגית הזו ולכן אפשר לזהות אותם וע”י כך להימנע מהם (ומשימוש במשחות וכדורים).
אלרגיות הן דבר נרכש כלומר אין הן מגיעות מהלידה אלא רק בעקבות חשיפה לחומרים כאלה ואחרים לכן כאשר ישנה התפרצויות חוזרות של אלרגיות בעור כדאי לשים לב לתכשירים וחומרים שאנו משתמשים בהם, גם אם ישנו תכשיר שאנו משתמשים בו שנים ואף פעם לא יצר אצלנו תגובה אלרגית מומלץ מאד להפסיק את השימוש בו מהסיבה שלעתים היצרנים משנים את ההרכב הכימי של המוצר.

הצורות הנפוצות ביותר של קונטקט דרמטיטס בפנים הן:
דרמטיטיס העפעפיים – יתבטא באדמומיות, יובש וגרד בחלק העליון ו/או התחתון של העפעף.
האלרגיה תתרחש לרוב ממגע ישיר משמפו, קונדישינר,איפור,קרמים לעיניים,ומתכות כגון ניקל הנמצאות במספריים ומעגלי ריסים.

דרמטיטיס של השפתיים – יתבטא בשפתיים יבשות,מתקלפות ומגרדות, יכול להופיע גם סביב השפתיים.
הסיבות הנפוצות ביותר – ליפסטיקים,אודמים וגלוסים, משחות שיניים,שטיפות פה,קרם הגנה ותכשיטים (כמו עגיל בלשון או בשפה). מגע לא ישיר יכול לעבור דרך המגע של הידיים בפה לאחר שנגעו בחומרים האלרגניים.

run off  – תגובה אלרגית  לחומרים המשמשים לקרקפת ולשיער כגון – שמפו, צבע לשיער,קונדישינר,מסכות שיער וחומרי החלקה/סלסול .
הפריחה יכולה להופיע במצח,אוזניים,צידי הפנים,צוואר ולעתים גם החזה.

גם למכשירים הסלולריים מתייחסים כגורמים אלרגניים בעיקר בגלל חומרים כגון – סיליקון וניקל. אם יש חשד לאלרגיה מהמכשיר כדאי לבדוק את רמת החשיפה לניקל (ימצא בעיקר במכשירים הישנים ולא בסמארטפונים)

כאשר מופיעה אלרגיה חדשה בפנים ללא סיבה נראית לעין כדאי להיות יצירתיים יותר ולבחון את מקום העבודה, התחביבים, חשיפת לצמחים ופרחים , השאלה של תכשיט או קניה של תכשיט חדש וכול…

כאשר כל האפשרויות נשללות ניתן לערוך בדיקת פאטצ’ים לזיהוי האלרגן, כאשר האלרגן זוהה וטופל יקח בין 2-8 שבועות עד שנוכל לראות שיפור באלרגיה..

כיום ישנם תכשירים טבעיים רבים שניתן להשתמש במקום משחות סטרואידיות אך הפתרון הטוב ביותר נמצא כמובן בזיהוי ואיתור הגורם האלרגני ונטרולו לחלוטין.

בין התכשירים הטבעיים ניתן למצוא – משחות ע”בסיס פרופוליסשמנים אתריים , שמן לבנדרשמן קמומיל, פורמולות מצמחי מרפא סיניים וחליטות צמחים טבעיות.

לקליניקה המתמחה בבעיות עור לחץ כאן