חזרה לבלוג המילניום

טיפול בצמחי מרפא

המאמר באדיבות ראן בוטניקלס צמחי מרפא http://ranbotanicals.com/

עולם הרפואה האלטרנטיבית, או בשמו המוכר יותר – עולם הרפואה המשלימה, הינו עולם רחב מאוד אשר בשנים האחרונות זוכה להכרה הרבה יותר גבוהה על ידי כלל הציבור. אם בעבר רק חלק קטן מהציבור נעזר בפתרונות של הרפואה המשלימה, כיום ניתן לראות הרבה יותר אנשים אשר נותנים סיכוי גם לתחום הרפואה הזה ומנסים שיטות שונות שלו בכדי למצוא מרפא לבעיות שונות מהן הם סובלים. כמובן, עם ההכרה ההולכת וגדלה בתחום זה, כמות המחקרים הולכת וגדלה בהתאמה וכיום ניתן למצוא מגוון רחב של צמחי מרפא ושיטות טיפול אשר בהם עושים שימוש בעולם הרפואה האלטרנטיבית ובעזרתם זוכים רבים לפתרון יעיל ומהיר לבעיות שונות.

התאמה נכונה של צמחי מרפא

הבסיס לטיפול יעיל בעזרת צמחי מרפא הינו בחירה נכונה של הצמחים בהם נעשה שימוש. לכן, ישנה חשיבות גדולה מאוד לאבחון נכון ומדויק של הבעיה. מומחים אשר עוסקים בטיפולים אלטרנטיביים נעזרים באבחונים של רופאים ובאבחונים עצמאיים אותם הם מבצעים בכדי לאבחן את הבעיה בצורה הטובה ביותר ולתת לאדם את הפתרון המתאים לו. בנוסף, המטפל יקיים פגישת היכרות בה יראיין את המטופל וינסה לקבל ממנו כמה שיותר מידע על מה שהוא מרגיש ועל הבעיה עצמה, בכדי שיוכל לבצע את ההתאמה הנכונה ביותר למקרה הזו ולבחור בצמחי המרפא הנכונים לאותה בעיה.

חשיבות ההתמדה

בטיפולים אשר מבוצעים בעזרת צמחי מרפא ישנה חשיבות גדולה מאוד להתמדה בטיפול, גם אם לא רואים תוצאות באופן מיידי. לעיתים רבות, לאחר טיפול אחד או שניים לא חשים בהבדל גדול ורבים נוטשים את הטיפול בעקבות כך, דבר שאינו נכון ועלול למנוע מהם את האפשרות לפתור את הבעיה ממנה הם סובלים אחת ולתמיד. חשוב מאוד להקפיד על ההנחיות של המטפל ולהתמיד בטיפול למשך כל התקופה הדרושה בכדי לראות את התוצאות של הטיפול. בנוסף, גם במידה והטיפול לא יניב את התוצאות הדרושות, יהיה ניתן להחליף את הטיפול או לשנות את הרכב הצמחים בהם עושים שימוש בהתאם לתוצאות שכן התקבלו ובהתאם לשינויים במצבו של המטופל.

חשיבות הקשר עם המטפל

עוד דבר אשר ישפיע בצורה משמעותית על היעילות של הטיפול בעזרת צמחי מרפא הינו הקשר עם המטפל. בניגוד לרפואה המודרנית, בה לכל בעיה יש את התרופה הייחודית המתאימה לה, ברפואה האלטרנטיבית ניתן למצוא מגוון של טיפולים לבעיה אחת, כאשר לכל אדם מתאים סוג שונה של טיפול וסוגים שונים של צמחי מרפא. לכן, חשוב מאוד לשמור על קשר צמוד עם המטפל, לדווח לו על כל שינוי, לטובה או לרעה, ולשתף פעולה באופן מלא בכדי להגיע לפתרון הטוב ביותר.
חשוב לזכור כי לא מדובר בנוסחת קסם, אך אם תתמידו ותקפידו על ההנחיות תוכלו לקבל טיפול יעיל במיוחד ללא תופעות לוואי או סיבוכים שונים.