חזרה לבלוג המילניום

שמן חוחובה

שמן חוחובה לעור בריא, לטיפוח  טבעי
שמן חוחובה הוא אחד השמנים הנפלאים לשימוש בקוסמטיקה הטבעית. החוחובה הוא שיח שגובהו כמטר, יש לו עלים עבים ופירות קשים ודמויי אגוז, שמהם מפיקים את השמן בכבישה קרה.
בית הגידול הטבעי של החוחובה הוא באזורים מדבריים שונים ברחבי העולם, למשל במרכז אמריקה וצפון מקסיקו.
כיום, קיים גידול מסחרי נרחב של חוחובה באזורים חצי מדבריים שבהם יש מיעוט של מים, בצפון אמריקה, בחלקים שונים באמריקה הלטינית, באוסטרליה ואפילו בדרום ישראל יש גידול של חוחובה אורגנית.

חוחובה מבנהו הייחודי ותכונותיו היחודיות:
אגוזי החוחובה מכילים נוזל שהוא שומני למגע, אך הוא בעצם אינו שמן אלא “שעווה נוזלית”.
כאשר בוחנים את המבנה הכימי שלו רואים שהוא אינו מכיל גליצרול, שהוא אחד המאפיינים העיקריים לחומצות השומן השונות.
תכונה ייחודית זו של שמן החוחובה, הופכת אותו לשמן מיוחד ושונה בתכונותיו הבסיסיות לעומת שמנים צמחיים אחרים.
אנחנו מתייחסים אל החוחובה כאל שמן צמחי, למרות מבנהו הייחודי.

שמן חוחובה- זהב הנוזלי
שמן החוחובה, שזכה לכינוי “הזהב הנוזלי”, הוא נוזל בעל צבע זהוב והוא חסר ריח. זהו שמן עמיד ביותר, שאינו מתחמצן בקלות, תכונה שמקנה לו חיי מדף ארוכים ביותר. מבנה המולקולות שלו דומה מאוד למבנה השומני הטבעי של העור שלנו ולכן החוחובה משתלב היטב במוצרים שונים לטיפוח ולריפוי של העור והוא אינו משאיר תחושה שומנית בעור.

שמן חוחובה הוא שמן אהוב עליי במיוחד להכנת מוצרים לטיפוח עור הפנים ולטיפוח השיער. שמן החוחובה נספג מהר ומגביר את החדירות של החומרים לשכבות העור, הוא מרכך ומזין את העור, שומר על הלחות הטבעית של העור, הוא מסייע להאט הזדקנות של תאי העור וכן הוא מגן על העור ועל השיער מפני נזקי הסביבה (רוח, שמש, יובש).

החוחובה הוא שמן נהדר לשימוש לטיפוח השיער והקרקפת במסכת הזנה, הוא נפלא לעור יבש ורגיש, לטיפול באקזמה, סבוריאה, הוא מהווה אנטי-אייג’ינג טבעי, מסייע לרפא צלקות, מסייע למנוע סימני מתיחה בהריון.

לרכישת שמן חוחובה לחץ כאן