חזרה לבלוג המילניום

שמן מנוקה

שמן מנוקה ותכונותיו בארומתרפיה:
שמן מנוקה manuka oil היינו שמן אתרי קוטל חיידקים ופטריות רב עצמה . במשפחת שמן המנוקה שמנים אתריים נוספים המתחרים ביעילותם על “קהל הלקוחות” בינהם שמן עץ התה ואורן.בדיקות מעבדה הראו כי שמן המנוקה פעיל כנגד מגון רחב של מיקרואורגניזם הגורמים לגירויים וזיהומים של העור והגוף.

שמן מנוקה הראה פעילות סלקטיבית חזקה כנגד חיידקי גראם  ובכללם סטפילוקוקוס, סטרפטוקוקוס ואנטרוקוקוס. הוא גם הראה פעילות חזקה כנגד פטריות עור נפוצות כגון אלו האחראיות לפטרת רגליים (“רגל אתלט”) וגזזת.

מחקר של מכון קאות’ורן בניו זילנד, השווה את היעילות של שמן המנוקה כנגד שמנים אתריים עץ התה ושמן אורן ומסקנותיו היו ש”שמן המנוקה היה פעיל פי 20-30 משמן עץ התה האוסטרלי כנגד חיידקי גראם ופי 5-10 כנגד פטריות “.

בדיקות נוספות אישרו כי שמן מנוקה יעיל ביותר כנגד חיידקים הקשורים באקנה ובריחות רגליים וגוף.

מחקרים חוזרים ונשנים מאשרים כי פעילותו הסלקטיבית החזקה של שמן המנוקה כנגד חיידקי גראם נשארת אפקטיבית ביעילותה כנגד חיידקים העמידים בפני אנטיביוטיקה כגון (MRSA) Methicilli resistant staphylococcus aureus.

שמן מנוקה משמש בהצלחה במוצרי קוסמטיקה,מוצרי טבע ובשילוב עם שמנים אתריים בריכוזים שונים,במהלך 15 השנים האחרונות.עד עתה לא דווח ולו מקרה בודד של תגובה שלילית של העור,יתרה מכך שימוש בשמן זה הראה אפקט אנטי-דלקתי במצבים שונים של עור מגורה וצורב.

שמן מנוקה צובר פופולאריות בתחום בקרב הארומתרפיסטים ויש הטוענים שמלבד העובדה שיעילותו של שמן המנוקה כקוטל חיידקים ופטריות היא דרמטית,לשמן המנוקה ישנו צד נוסף,הארומתרפיסטית הגרמנייה הנודעת רות פון –בראשונשוויג מדווחת על תחושת “ההרגשה הטובה” של שמן המנוקה ומצירה כי הוא יעיל לאנשים עם רגישות יתר של מערכת העצבים ולאלו הסובלים ממתח וחרדה (מצבים אשר לעיתים קרובות באים לידיי ביטוי בתגובה אלרגית. היא קובעת ששמן המנוקה יכול לשמש כשמן הגנה מייצב ומגן על העצבים ,מאזן מצבי רוח ומעניק רגיעה ויציבות. כמן כן היא מדווחת ששמן המנוקה יעיל מאד לבעיות עור רבות.הוא מחזק את הנפש ובאותו זמן מייצב את העור,הופך אותו עמיד יותר מכיוון שהוא מרגיע את עצבי העור ובה ובעת מעורר את פעילות התאים והתחדשות שכבות העור החיצונית.באופן עקבי אין תגובת יתר של העור. לכן שמן המנוקה יעיל לעור רגיש ובמיוחד לעור מגורה,אקנה,עור הנוטה לזיהומים פיטריתיים,כיבים,פצעי לחץ ודלקות.

שמן מנוקה משתלב היטב עם שמנים אתריים נוספים:
עץ התה,רוזמרין,לבנדר,פטיטגרין,בזיליקום למונגראס ושמני הדרים.

לרכישת שמן מנוקה לחץ כאן